Odchudzanie, Tabletki Odchudzające
AcaiBerry 900

Jagody Acai i jej wartości zdrowotne w „pigułce”

Słowem wstępu. Ze względu na długość tekstu rozumiem że wiele osób może (z różnych powodów) zrezygnować z czytania . Z myślą o nich na końcu recenzji znajdują się krótkie pytania i odpowiedzi dotyczące ekstraktu z Acai – AcaiBerry 900.

Mam nadzieję że w zwięzły sposób uda mi się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Jagody Acai, owoc z brazylijskich lasów równikowych ceniony od wieków przez plemiona Amazonii. Te niezwykłe owoce zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy, które chronią tkanki i komórki naszego organizmu. Ale to dopiero początek ponieważ zawierają w sobie również szeroki wachlarz składników odżywczych, co przyczyniło się do ich medialnego sukcesu i niesłabnącego zainteresowania wśród entuzjastów odżywiania.

Acai występują tylko w dzikich lasach deszczowych Amazonii północnej w Brazylii. Jagody te rosną w środku dżungli na wysokich, nawet do 20 metrów palmach brazylijskich, gdzie podłoże stanowią niezwykle żyzne ziemie Amazońskiej puszczy. Owoce mają ciemno fioletowy kolor i swoim wyglądem przypominają nasze jagody. Szczególnie cennym składnikiem jagód są polifenole (powszechnie znane jako źródło młodości) takie jak: resweratrol, cyanidin-3-glukozyd, kwas ferulowy, delfinidyna oraz petunidyna. Zawierają one także proantocyjanidyny takie jak: epikatechina, kwas protokatechowy oraz kwas elagowy.

Nie uciekaj jeszcze :-). Za pierwszym razem również miałam problem z tym nazewnictwem.

Kończąc już z polifenolami dodam tylko że są one doskonałym środkiem przeciwutleniającym, przeciwnowotworowym, przeciwzapalnym oraz przeciwhistaminowym, co oznacza że zmniejsza również reakcje alergiczne.

Należy wspomnieć również że jagody Acai są bogate w antydoksykanty oraz mają bardzo wysoki wynik ORAC (zdolność absorpcji rodników tlenowych). Wynik osiągnięty przez Acai plasuje ten owoc w samej czołówce.

Jagody Acai i nowotwory/rak

Wolne rodniki są jedną z głównych przyczyn przyśpieszonego starzenia i powstawania komórek rakowych. Gdy komórki są wystawione na duże ilości wolnych rodników bez zapewnienia odpowiednich procesów sygnalizacji komórkowej, rozwijają mutacje genetyczne, które replikują w anormalnych ilościach. To stałe bombardowanie wolnych rodników jest jednym z głównych czynników w tworzeniu komórek nowotworowych i proliferacji (gwałtowny rozwój, w tym przypadku nowotworu/raka).

Jaką rolę w tym zamieszaniu odgrywają jagody Acai? Zawierają one antocyjany. Składnik który nadaje niektórym owocom i warzywom ich ciemno niebieskie lub purpurowe zabarwienie. Zabarwienie to pochodzi z bardzo unikalnych struktur tzw. podwójnych wiązań. Zapewniają one owocom i warzywom intensywną ochronę antyoksydacyjną przeciw negatywnym skutkom długotrwałej ekspozycji na światło UV.

Naukowcy odkryli ponad 600 naturalnie występujących form antocyjanów. Najbardziej rozpowszechnioną formą jest C3G, został on zidentyfikowany jako źródło pozytywnej regulacji genów, zapewniając naszemu organizmowi lepszą ochronę przed wolnymi rodnikami.

Czemu o tym piszę? Ponieważ badania przeprowadzone w 2006 na Uniwersytecie Florydy wykazały, że wyciąg z Acai był w stanie wywołać apoptozę (apoptozę można przyrównać do zaplanowanego, kontrolowanego samobójstwa komórki, mającego na celu dobro całego organizmu) w 86% komórek białaczkowych.

Jest to związane z dużą ilością C3G oraz innych antocyjanów w owocach Acai i ich ogromnym wpływem na genetykę komórek.

Jagody Acai i system immunologiczny

Przeciwutleniacze zawarte w jagodach Acai mają ogromny wpływ na zmniejszenie stresu oksydacyjnego, bardzo niebezpiecznego stanu, który może doprowadzić do rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów. Wspomagają również nasz system immunologiczny wprowadzając go w „stan” pracy na wyższym poziomie, dzięki temu skuteczniej zwalcza wszelkiego rodzaju drobnoustroje.

Owoce Acai zawierają również unikalne frakcje polisacharydów o nazwie arabinogalaktan. Ten polisacharyd jest specyficznym węglowodanem który silnie pobudza aktywność limfocytów T.  Takie pobudzenie limfocytów sprawia że nasz organizm sprawniej walczy z infekcjami.

Jagody Acai i lepsza praca serca

Badania przeprowadzone z owocami Acai pokazały że ich właściwości lecznicze poprawiają ogólną wydolność układu sercowo-naczyniowego  poprzez usprawnienie przepływu krwi oraz innych składników odżywczych do serca oraz pozostałych organów.

Jagody Acai są również bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9, które są odpowiedzialne za obniżanie poziomu złego cholesterolu w naszym ciele. Powszechnie wiadomo, że zły cholesterol może się odkładać w postaci płytek wzdłuż ścian naszych tętnic i w ostateczności zablokować naczynia krwionośne, doprowadzając do wylewu.

Jagody Acai i odchudzanie

Spożywane w połączeniu ze zbilansowaną dietą, jagody Acai mogą przyczynić się znacząco do utraty wagi poprzez pobudzenie metabolizmu i ogólnego poziomu energii. Ponadto, przeciwutleniacze, witaminy i kwasy tłuszczowe zawarte w jagodach są o wiele bezpieczniejszą alternatywą niż wiele tak zwanych „tabletek odchudzających”. Co więcej, spożywanie tej zdrowej żywności nie wiąże się z żadnymi szkodliwymi skutkami ubocznymi.

Końcowe przemyślenia

Spożywając jagody Acai musicie pamiętać o tym że zawierają one fruktozę (cukier owocowy), zresztą jak pozostałe owoce i jagody. Dla optymalnego zdrowia, powinniście spożywać bardzo niewielkie ilości fruktozy w połączeniu z dużymi ilościami przeciwutleniaczy.

Dlatego właśnie, spożywanie organicznych, minimalnie przetworzonych wyciągów pod postacią proszku lub tabletek które mają bardzo małe ilości cukrów i znajdują się w możliwie najczystszej postaci jest najbardziej efektywne.

Jeśli przed zakupem jagód Acai masz jakiekolwiek wątpliwości, upewnij się że firma, od której je kupujesz, posiada certyfikat mówiący o tym że produkt został dopuszczony do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej oraz stwierdzający że produkt nie zawiera żadnych domieszek i pochodzi z Brazylii.

FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

O odpowiedź na pierwsze jedenaście pytań poprosiłam producenta o którego do tej pory zaopatrywałam się w ekstrakt z owoców acai. Pytania dotyczą konkretnego produktu w postaci tabletek ponieważ:

  • w naszym kraju nie dostaniemy świeżych jagód Acai
  • producent był wstanie przedstawić mi odpowiednie atesty i chętnie odpowiadał, na często wścibskie pytania.

Oto niektóre z nich:

#1 Czy AcaiBerry 900 mogą zażywać osoby z niedoczynnością tarczycy?

#2 Czy AcaiBerry 900 mogą zażywać osoby z cukrzycą?

Jeśli chodzi o naturalne produkty to ryzyko jakichkolwiek reakcji jest znikome. Jednak podczas przyjmowania jakichkolwiek leków i łączenia ich z naszymi produktami, bądź między sobą, należy skonsultować się z lekarzem. Zawsze.

 

#3 Czy AcaiBerry 900 mogą zażywać kobiety w ciąży?

#4 Czy AcaiBerry 900 mogą zażywać kobiety karmiące piersią?

Kobietom w ciąży, karmiącym piersią nie zaleca się przyjmowanie żadnych środków farmakologicznych ze względu na brak informacji i badań dotyczących efektów  i wpływu na rozwój dziecka bądź płodu.

* małe sprostowanie z mojej strony. Dostępne są badania na temat wpływu środków znajdujących się w suplementach diety na płód. O tym napiszę później, odpowiadając na jedno z pytań.

#5 Czy AcaiBerry 900 mogą zażywać dzieci?

Nie zalecamy stosowania naszych produktów przez dzieci ponieważ nie mamy informacji dotyczących tego rodzaju testów.

#6 Czy AcaiBerry 900 można przyjmować razem z tabletkami antykoncepcyjnymi?

#7 Czy AcaiBerry 900  można przyjmować razem z innymi lekami?

Podczas przyjmowania jakichkolwiek leków i łączenia ich z naszymi produktami, bądź między sobą, należy skonsultować się z lekarzem. Zawsze. Dotyczy to również tabletek hormonalnych (antykoncepcyjnych).

#8 Czy spożywanie AcaiBerry 900 niesie za sobą jakieś skutki uboczne?

Do tej pory nie odnotowaliśmy żadnych sygnałów dotyczących skutków ubocznych naszych preparatów. Powstrzymaj się jednak  przed stosowaniem naszych produktów w przypadku uczulenia na którykolwiek z jej składników. Również osoby niepełnoletnie, kobiety w ciąży i karmiące matki powinny powstrzymać się przed ich stosowaniem.

#9 Czy produkt posiada jakieś przeciwwskazania?

Wszystkie nasze produkty są dokładnie przebadane, mają atesty i certyfikaty dlatego są bezpieczne. Jedynym ewentualnym przeciwwskazaniem może być łączenie produktu z innymi środkami lub lekami bez konsultacji z lekarzem oraz przyjmowanie ponad zalecane dawki.

* należy pamiętać że w przypadku takich preparatów często za niepożądane działania i skutki uboczne odpowiada właśnie nieumiejętne stosowanie i nie stosowanie się do zaleceń lekarzy

#10 Jakie dawkowanie/sposób użycia jest najbardziej optymalne?

Należy spożywać 2 kapsułki dziennie, rano i wieczorem przed posiłkiem, popijając dużą ilością wody. Zalecamy stosować preparat przez minimum 3 miesiące dla maksymalnego efektu. W jednej butelce znajduje się 60 kapsułek. Najlepiej połączyć przyjmowanie ekstraktu z jagód Acai z ćwiczeniami oraz zbilansowaną dietą.

#11 Ile kalorii zawiera produkt?

Nie podajemy wartości kalorycznych produktów, ponieważ jest to tak znikoma liczba, przyjmujący nie powinien się martwić o kalorie.

# 12 Jakie są opinie lekarzy na temat stosowania środków takich jak ekstrakt z jagód Acai?

Aby rozwiać Wasze wątpliwości zadałam to pytanie specjalistom na portalu abczdrowie.pl. Oto odpowiedź jednego z dietetyków:

Walka z otyłością jest trudna i można stosować dodatkowe metody, takie jak naturalne suplementy, przy czym proszę pamiętać, że podstawą odpowiednio zbilansowana dieta oraz ćwiczenia. Bez zmiany nawyków żywieniowych na stałe nie uda się Pani pokonać otyłości” – źródło.

#13 Ile kosztują jagody Acai?

Oryginalne opakowanie tabletek odchudzających z ekstraktu jagód Acai kosztuje 149 zł. Moim zdaniem opakowanie warte jest swojej ceny. Niestety cena wzrośnie jeśli będziemy chcieli wybrać maksymalny pakiet, który pozwoli nam na sześciomiesięczną kurację. Czyli tą która przyniesie nam największe korzyści.

#14 Ile można schudnąć stosując jagody acai?

Aby zachować swoje zdrowie, szczupłą figurę i uniknąć efektu jo-jo (przy pomocy diety, ćwiczeń i suplementacji) możemy chudnąć 0,5 – 1 kg na tydzień, czyli 2 – 4 kg w miesiącu

#15 Jak wygląda skład tabletek AcaiBerry 900?

Składniki na dwie kapsułki:

  • Owoce acai (Euterpe oleraceae) 4:1 ekstrakt 700 mg
  • Zielona herbata (Camellia sinensis) ekstrakt 40%
  • Galusan epigallokatechiny* (EGCG) 100 mg

* jest to organiczny związek który występuje w dużej ilości w zielonej herbacie. W jednym z badań epidemiologicznych stwierdzono, że wysokie spożycie herbaty przez kobiety ciężarne może niekorzystnie wpływać na płód.

Dla niedowiarków zostawiam link. Jest to spis suplementów diety. Ta darmowa baza danych pozwala na wyszukiwanie składników tysięcy suplementów diety. Zawiera ona informacje z etykiety na temat dawkowania, oświadczeń zdrowotnych i ostrzeżeń.  Pod tym linkiem, w razie wątpliwości możecie poszukać informacji o suplementach diety zawierających ekstrakt z jagód Acai.

#16 Czy powinnam/powinienem kupić suplement acai berry?

Wpływ jagód acai na nasze zdrowie jest niepodważalny. Ale jeśli szukasz magicznych tabletek na odchudzanie to nie kupuj tabletek z acai.

Najlepszą formą takich suplementów jest bez wątpienia sok powstały w procesie maceracji , łącznie ze skórkami i pestkami.

Spożywając ten sok codziennie, osiągniemy najlepsze rezultaty. Niestety, poza Brazylią ciężko jest dostać taki sok. A soki które możemy spotkać w naszych sklepach zawsze są rozcieńczane i zawierają dodatkowe składniki, takie jak cukier.

W przypadku naszego rynku pozostają nam suplementy od sprawdzonych producentów.

#17 Gdzie kupić jagody Acai?

W łatwy sposób kupisz suplementy z acai online, może to być zarówno sklep internetowy jaki i apteka online. Jedynym miejscem które powinniście unikać to Allegro. Często sprzedawane są tam suplementy bez żadnych atestów i pozwoleń.

Nie zaszkodzi również popytać w lokalnej aptece i hipermarkecie.

Jeśli rozejrzycie się w około to znajdziecie wielu producentów które oferują takie suplementy, niestety, tylko kilku z nich jest wiarygodna.

Zanim kupcie suplement acai berry, upewnijcie się że kupujecie produkt oryginalny oraz producent od którego kupujecie cieszy się dobrą opinią na forach poświęconych odchudzaniu.

Jeśli kupujecie acai ponieważ chcecie schudnąć musicie szukać produktów które zawierają dodatkowo ekstrakt z zielonej herbaty.

Zdjęcie: “Colombia: Amazon Jungle Tour – Day 2” by Eli Duke is licensed under CC BY 2.0

Share this Story

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Jagody Goji – czemu na ich punkcie zwariował cały świat?

Po zjedzeniu tych słodkich jagód nigdy nie przyszło ...