O Mnie

Cześć, mam na imię Ania Góral, jestem zwykłą dziewczyną, być może z Twojego sąsiedztwa :-).

Ania GóralByć może trafiłaś tutaj ponieważ masz problemy z nadwagą i  jesteś sfrustrowana ponieważ nie znalazłaś jeszcze na to rozwiązania. Być może jesteś tutaj ponieważ Twój doktor powiedział Ci że jeśli nie weźmiesz się w garść to może się to źle dla Ciebie skończyć. A może trafiłaś tutaj ponieważ jesteś rodzicem i przed chwilą zorientowałaś się że Twój niezdrowy tryb życia może mieć kolosalny wpływ na Twoje dziecko.

A może po prostu chciałabyś spojrzeć w lustro i z uśmiechem na twarzy powiedzieć że wszystko jest z Tobą w porządku i nigdy nie czułaś się lepiej.

Cokolwiek było przyczyną – dziękuję że tu jesteś.

Moim celem jest zainspirowanie Ciebie abyś zaczęła żyć lepszym życiem poprzez wprowadzanie dobrym zmian, które w połączeniu zaowocują czymś większym. Chcę żebyś dowiedziała się jak skuteczniej ćwiczyć, jak przygotować porządny posiłek, oraz jak systematycznie pracować nad swoim zdrowiem i samopoczuciem.

Jeśli cel uda mi się ten cel zrealizować to każdego dnia będziesz budziła się bardziej zdrowsza i szczęśliwsza niż dnia poprzedniego.

Pamiętaj, zostałaś stworzona do wielkich rzeczy.

Jeśli zależy Ci na tym aby dowiedzieć się jak żyć lepiej, czemu nie miałabyś wziąć czerwonej pigułki i dowiedzieć się jak głęboko prowadzi królicza nora?

Skąd się wzięły Meandry Odchudzania?

 Ćwiczyć zaczęłam w liceum, nie wiedząc tak naprawdę co robię. W trakcie liceum i studiów popełniłam każdy możliwy błąd (na siłowni) dzięki czemu moje rezultaty były równe zeru.

Działo się tak aż do momentu w którym skończyłam studia. To w tamtym okresie opanowałam ćwiczenia do tego stopnia że zaczęłam widzieć pierwsze rezultaty.

Wtedy dotarło do mnie również to że jeśli potrzebowałam na to aż sześć lat, to gdzieś tam, znajduje się mnóstwo ludzi którzy mają podobne problemy. Ludzi którzy chcą zgubić zbędne kilogramy lub zbudować masę mięśniową ale siłownia ich onieśmiela, w kuchni czują się zagubienie i przytłacza ich nadmiar, często sprzecznych ze sobą informacji na temat żywienia i odchudzania.

I tak właśnie powstały Meandry Odchudzania!

Nie piszę tego bloga z perspektywy specjalisty fitness który posiada każdy możliwy certyfikat, ale jako normalna dziewczyna którą często mijasz na siłowni. Dziewczyna która czasami spędza za dużo czasu przed komputerem ale z drugiej strony robi wszystko by być aktywną, by zachować formę, i żeby być lepszą wersją siebie z dnia poprzedniego.

Jeśli chcesz schudnąć, będę w stanie Ci pomóc. Jeśli chcesz budować mięśnie, będę w stanie Ci pomóc. Jeśli chcesz czuć się ze sobą dobrze, będę w stanie Ci pomóc.

Pozwól mi to zrobić.

 Moja filozofia

Fitness. Ćwiczymy ponieważ sprawia to nam przyjemność.

Jeśli myśl o trzy godzinnym biegu po lesie przeraża Cię to tego nie rób! Jeśli nie chcesz podnosić ciężarów to tego nie rób! Jest mnóstwo innych sposobów na to by spalić niepotrzebne kalorie i jedna z nich jest właśnie dla Ciebie. Yoga, karate, podnoszenie ciężarów, jazda na rowerze, cokolwiek to jest, chcę Ci pomóc w znalezieniu tego.

Dieta. Wiemy że 80% naszego sukcesu w odchudzaniu będzie zależeć od tego co będziemy jeść.

Zdaję sobie sprawę że czasami tryb życia który prowadzimy (praca, rodzina) sprawia że nie jesteśmy w stanie jeść zdrowo przez cały czas, więc postaramy się wycisnąć jak najwięcej z tego co już mamy. Będzie się to sprowadzało do kilku prostych zasad:

  • Jedź nieprzetworzone produkty tak często jak to możliwe
  • Przetworzone produkty (jedzenie z puszek, Fast foody) lądują w koszu
  • Spożywaj umiarkowane porcje

Sposób myślenia. Jeszcze bardziej ważne od ćwiczeń i odpowiedniego odżywiania w skutecznym odchudzaniu jest Twoje nastawienie.

Każdy szuka usprawiedliwienia które sprawi że poczuje się lepiej. Ale prawda jest taka że to Ci którzy nie szukają wymówek osiągają najlepsze rezultaty.

Wszyscy żyjemy własnym życiem, mamy pracę, rodzinę, przyjaciół, zwierzęta oraz tysiące innych rzeczy które mogą nas powstrzymać przed wzięciem się w garść. Zamiast używać tych wszystkich rzeczy jako wymówek lub co gorsze, poświęcić je w zamian za dobrą formę, czemu nie poszukać rozwiązania które pogodzi te wszystkie czynności?

Twoje ćwiczenia i dieta mogą stać się częścią Twoje życia, ale nie kosztem tego kim już jesteś.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *