Odchudzanie, Tabletki Odchudzające
Tabletki Odchudzające

Dobre, złe i niebezpieczne – prawda na temat tabletek odchudzających

Tabletki na odchudzanie są z nami od lat i nie zanosi się na to aby odeszły. Jest to przemysł który generuje miliardy dolarów rocznie i nie zanosi się na to aby zwolnił.

Jako rynek zbytu i przykład może posłużyć nam USA. Otyłość dotyka tam z roku na rok coraz większą liczbę ludzi i obecnie sięga 25% społeczeństwa.

Więc, jak już sama pewnie się domyślasz, tabletki odchudzające nigdzie się nie wybierają. Z coraz większą liczbą ludzi zmagającą się otyłością, przemysł suplementów na odchudzanie może być tylko jeszcze bogatszy.

Pewnie zadajesz sobie pytanie które samo przyszło mi do głowy w momencie kiedy zaczynałam swoją przygodę z odchudzaniem, ćwiczeniami i całym tym zdrowym odżywianiem. Czy istnieją na rynku skuteczne (i przede wszystkim bezpieczne) tabletki na odchudzanie? Czy skuteczne tabletki powinny hamować apetyt? A może spalać tłuszcz?

Prawda jest taka że na rynku wciąż działa wiele producentów którzy próbują się wzbogacić na bólu i cierpieniu innych osób. Możemy się z tym spotkać praktycznie w każdej branży.

Niestety, niektórzy wciąż dają się zwieść obietnicom o smukłej sylwetce, zdrowiu, szczęściu i całej reszcie obietnic i zapewnień które pompują do ich głów kolejne kampanie marketingowe, tylko po to żeby kolejny raz przekonać się że zostali oszukani.

Co mają zrobić takie osoby?

Cóż, z przykrością muszę stwierdzić że w momencie w którym do kosza poleci kolejne,  „najlepsze” opakowanie cudownych tabletek na odchudzanie, pomocne mogą okazać się stare, dobre ćwiczenia fizyczne i odpowiednia dieta. Możesz być pewna że bez tego, żadna tabletka nie będzie działać.

Jestem pewna że nie raz widziałaś późnym wieczorem reklamy o lekach na odchudzanie. Jedz wszystko na co masz ochotę i chudnij – pizza, ciasto domowej roboty, frytki itp. Listę można ciągnąć bardzo długo, ale po co? Przecież to brednie.

W ten sposób grają na Twoich emocjach. Jeśli ludzie myślą że aby zgubić zbędne kilogramy muszą przejść na mdłą dietę i zacząć jeść jedzenie które smakuje jak karton, a potem widzą taką reklamę – to musi być to dla nich prawdziwa euforia! Muszą tego spróbować. W ten właśnie sposób marketing po raz kolejny wygrywa ze zdrowym rozsądkiem.

Więc jak możemy zdefiniować skuteczne tabletki na odchudzanie?

Na co musimy zwracać uwagę wybierając takie tabletki?

„Dobra tabletka” powinna hamować Twój apetyt, pobudzać metabolizm, zwiększać poziom Twojej energii albo najlepiej, robić wszystkie te rzeczy na raz. Szukając tabletek na odchudzanie powinnaś wybierać tylko naturalne suplementy.

Tabletki oraz proszki zawierające chemiczne stymulanty i wspomagacze mogą być niebezpieczne. Nigdy nie wiesz jak Twoje ciało zareaguje na dawkowanie albo na kombinację składników zawartych w tych tabletkach.

Niektóre ze skutków ubocznych to: niepokój, nudności, bezsenność, zwiększenie lub zmniejszenie pracy serca podczas ćwiczeń lub odpoczynku, drgawki. A to dopiero początek.

Uwierz mi, znam to z autopsji. Swego czasu testowałam na sobie preparat którego składnikiem była ephedra, środek który został później zakazany w Stanach Zjednoczonych. Od tamtego czasu udało mi się wyselekcjonować kilka naprawdę skutecznych suplementów które pomagają mi w ćwiczeniach i wspomagają w dostarczaniu organizmowi potrzebnych witamin i minerałów.

Więc jeśli zdecydujesz się na zakup tabletek odchudzających, wybierz te które zawierają w sobie tylko naturalne składniki. Wyciągi z warzyw i owoców takich jak: jagody acai, goji, zielona herbata, imbir, hoodia albo preparaty zawierające sprzężony kwas linolowy (CLA).

Dobre tabletki na odchudzanie zawierają w sobie dodatkowo witaminy, minerały, przeciwutleniacze oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Nie tylko pomogą Ci schudnąć ale będą miały pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

Pamiętaj, przed zakupem postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o suplemencie który chcesz kupić. Zdrowie mamy tylko jedno, nie strać go przez nieumyślne zażywanie „magicznych tabletek”.

Jestem pewna, że niektórzy z producentów dodają do swoich tabletek rzeczy które nie powinny być dostępne bez okazania recepty. Jeśli nie jesteś czegoś pewna, sprawdź dany suplement lub lek na odchudzanie na stronie FDA. Dowiesz się na niej czy dane preparaty zostały dopuszczone do obiegu.

Pamiętaj, odpowiednio dobrane tabletki na odchudzanie to tylko część równania. Nie zapominaj o ćwiczeniach i odpowiedniej diecie.

Nic ich nie zastąpi. Systematyczność połączona z wysiłkiem zaowocuje zmianą na którą tak bardzo czekasz.

Zdjęcie: “Pill Spill” by neur0nz is licensed under CC BY 2.0

Share this Story

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Jagody Acai i jej wartości zdrowotne w „pigułce”

Słowem wstępu. Ze względu na długość tekstu rozumiem ...